Autor: , Dodany: 6 czerwca 2022, Kategoria: Bez kategorii


Dzień Języka Angielskiego – English Language Day

 W dniu 6 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.
Przybyłych licznie gości tj. uczniów ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego wraz z nauczycielami, a także naszych uczniów i nauczycieli przywitali Olga Bańburska oraz Mateusz Zaleśny z klasy 3Cp. Uczniowie prowadzili część artystyczną, od której rozpoczęły się obchody tej uroczystości. Były występy naszych uczniów, na przykład piosenki w wykonaniu Jadwigi Kołodziej z klasy 2A, Marii Piec z klasy 3Ap oraz Agnieszki Burtan z klasy 3Dp. Humory dopisywały zgromadzonej publiczności dzięki występowi kabaretu szkolnego w wykonaniu Julii Bajor i Marty Mechelewskiej z klasy 3Cp. Na koniec części artystycznej uczniowie Adrian Lamch oraz Milena Gil tegoroczni absolwenci szkoły zaprezentowali ciekawostki, fakty oraz zwyczaje panujące w krajach anglojęzycznych. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie dyplomów dla nagrodzonych uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu, którzy brali udział w Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych z powiatu koneckiego pod patronatem dyrektora ILO im. KEN w Końskich
W ramach Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu. W tych zmaganiach wzięło udział aż 77 uczniów, co oznacza, że nasza młodzież lubi uczyć się języka angielskiego, interesuje się kulturą krajów anglojęzycznych i wspierana przez swoich nauczycieli chętnie próbuje swoich sił w konkursach językowych.
Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy jedenastu najlepszych.
I miejsce
Szymon Popielski (SP1 w Końskich, nauczyciel Aneta Orman)
II miejsce
Antoni Nowak (SP1 w Stąporkowie, nauczyciel Wanda Kołodziejczyk)
Michał Nowak (PSP w Rudzie Malenieckiej, nauczyciel Joanna Juszczyk)
III miejsce:
Nadia Am Ali (ZPO w Modliszewicach, nauczyciel Karina Dziuba)
Kornelia Kowalska (PSP w Rudzie Malenieckiej, J.Juszczyk)
Adam Młodawski (SP1 w Stąporkowie, nauczyciel W. Kołodziejczyk)
Filip Witczak (ZPO w Modliszewicach, K.Dziuba)
Wyróżnienia:
Fabian Makuch (SP w Gowarczowie, nauczyciel. Olga Kołodziejczyk)
Wiktor Wołczyński (SP1 w Końskich, nauczyciel Justyna Kołodziej)
Anastazja Serwiak (PSP w Rudzie Malenieckiej, nauczyciel J.Juszczyk)
Paweł Brzeziński (ZPO w Rogowie, nauczyciel Jacek Swat)

Dyplomy i nagrody wręczały pani dyrektor Marzena Domagała oraz nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Baran. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dyktando językowe oraz konkurs na najładniejszą muffinkę były skierowane do uczniów naszego liceum.
Po wręczeniu dyplomów dla uczniów ze szkół podstawowych nagrodzono naszych uczniów, którzy także uczestniczyli w konkursach tego dnia.
W dyktandzie językowym najwyższe miejsca zajęli:
Magdalena Fabicka- Krakowiak 1A- 1 miejsce,
Milena Komisarczyk 2A- 2 miejsce, Filip Borkowski 2B- 3 miejsce.
W konkursie na najładniejszą muffinkę wygrali: Roksana Kozubska 2b- 1 miejsce,
Agata Świercz 2d- 2 miejsce, Filip Świercz 2a- 3 miejsce.
Wszystkim zgromadzonym dopisywała pogoda ducha oraz pogoda za oknem, wszyscy się świetnie bawili, a w przerwie mieli okazję degustacji przygotowanych na ten dzień przez uczniów naszej szkoły pysznych wypieków i słodkości.
Dzień Języka Angielskiego przygotowali nauczyciele : Katarzyna Baran, Agnieszka Wąsala, Joanna Stołowska, Katarzyna Bogacka, Marta Pawłowska, Piotr Frąc.

Skip to content