Autor: , Dodany: 1 grudnia 2019, Kategoria: Bez kategorii


Sportowo i charytatywnie „Mikołaj dla każdego”

Akcja charytatywna „Mikołaj dla każdego” organizowana przez społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich rozpoczęła się tym razem na sportowo. W piątkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego rozegrano mecz inaugurujący. Gwiazdą wydarzenia był bramkarz reprezentacji Polski w szczypiorniaka i absolwent naszego liceum Mateusz Kornecki.
„Mecze zainicjowały nasze uczennice, które wpadły na pomysł, że można zorganizować mecz charytatywny w kooperacji z koncertem charytatywnym. Była to między innymi Natalia Nowek, która gra w piłkę ręczną. Wszystko zaczęło się od dziewczyn. Stwierdziliśmy, że chcemy to rozszerzyć i zaprosiliśmy ‚Nowy Ogólniak’, by widowisko przybrało ciekawszego obrotu” – mówi Joanna Stołowska- Grzegorczyk, nauczycielka w I LO i koordynatorka charytatywnej imprezy.
Podobnie jak w przypadku koncertu „Mikołaj dla każdego” dochód z meczu w całości przeznaczony jest na stypendia dla zdolnej, ale biedniejszej młodzieży z naszej szkoły.
W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dziewczęta z I LO oraz II LO. Drugi mecz to starcie absolwentów z rocznika ’97 i absolwentów rocznika ’99 szkoły, którzy w 2014 roku byli zwycięzcami Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych. W finale doszło do starcia zwycięzców drugiego meczu z Absolwentami I LO. W przerwach między meczami oraz przerwach spotkań na parkiecie występowała grupa taneczna z I LO. Wśród kibiców znaleźli się między innymi przedstawiciele władzy: starosta konecki Grzegorz Piec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera.
pierwszy mecz wygrały zawodniczki z I Liceum Ogólnokształcącego, w drugim spotkaniu wygrali absolwenci z rocznika 97′, a w trzecim ekipa złożona z absolwentów wielu roczników. Podczas imprezy zebrano dokładnie 5400 złotych, a kwota ta w pełni będzie przekazana na rzecz zdolnej, ale i potrzebującej młodzieży.
Zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie i licytacjach „Mikołaj dla każdego” w piątek 6 grudnia od godziny 17:00 w Starym Ogólniaku. Jak zwykle będzie wspaniała atmosfera, domowe wypieki… minirecital zagra też Michał Trojanowski, nasz absolwent, który ostatnio został wyróżniony w odcinku ‚Szansy na Sukces’ z Michałem Wiśniewskim” – mówi Joanna Stołowska.

Skip to content