Autor: , Dodany: 27 listopada 2019, Kategoria: Bez kategorii

XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

W Gliwicach niedawno zakończył się Konkurs Eurowizji Junior, a u nas w „starym”, 27.11. 2019 odbył się XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej Końskie 2019 organizowany pod patronatem Starosty Koneckiego. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu koneckiego. Uczestników i ich opiekunów przywitał przedstawiciel Starostwa Koneckiego, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera oraz dyrektor I LO w Końskich Wojciech Jasnos. Jury jak zwykle miało twardy orzech do zgryzienia i po burzliwych obradach wyłoniło laureatów.
W kategorii szkół podstawowych zostali nimi:
I miejsce – Nina Filiks i Olaf Młodziński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich
II miejsce – Amelia Grochala ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie
III miejsce – Natalia Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej
wyróżnienie -Jadwiga Kołodziej – Szkoła Podstawowa nr 1 Końskie
wyróżnienie – Julia Kuleta – Szkoła Podstawowa w Gowarczowie
wyróżnienie – Nikola Walczyk – Szkoła Podstawowa w Rogowie
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Wiktoria Kijewska i Julia Swat – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 Końskie
II miejsce – Maria Góral – I LO im KEN w Końskich
III miejsce – Maria Balińska i Wojciech Wysokiński – ZSP Nr 1 w Końskich
Naszą szkołę reprezentowały także: Patrycja Pszczółka (1Cg), Marysia Piec(1Ap), Alicja Burbeluk (1Ag) i Agnieszka Burtan (1Dp) – wszystkie nasze dziewczyny były super.
Statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostwo Koneckie wręczyli nagrodzonym naczelnik Krzysztof Stachera i dyrektor I LO Wojciech Jasnos.
Organizatorzy oraz nauczyciele I LO –Małgorzata Boś, Agnieszka Dorobek i Agnieszka Wąsala
gratulują wszystkim nagrodzonym i uczestnikom. Zapraszamy za rok!!!