Autor: , Dodany: 27 września 2019, Kategoria: Bez kategorii

Akcja „Sprzątanie świata”

Dnia 20 września 2019 po raz kolejny uczniowie I LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.
Celem akcji było nie tylko zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami, które powinny z powrotem trafić do wykorzystania i dlatego warto segregować odpady, ale również uporządkowanie lasu Karolinów. Uczniowie słusznie twierdzą, że powinniśmy podjąć osobiste wyzwania takie jak:
– zmniejszenie ilości tworzonych odpadów,
– używanie własnych toreb na zakupach,
-pamiętanie o tym, że nie ma śmieci- są surowce!
Wzorem lat ubiegłych staraliśmy się uprzątnąć tereny leśne, przy trasie Końskie ul. Zachodnia – las karolinowski. Obserwowaliśmy także zmiany zachodzące w środowisku na skutek składowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkańców. Co roku staramy rozbudzić świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasta i uświadomić wszystkim, że o przyrodę należy dbać i szanować ją, a ona potrafi odwdzięczyć się nie tylko pięknem, ale czystym środowiskiem.
Składam podziękowanie młodzieży i opiekunom za udział w naszym przedsięwzięciu:
klasie ICg – opiekun i wychowawca Iza Jasnos, Elżbieta Krzysztofik
klasie I Cp – opiekun Marlena Bernacka – Pluta
klasie I Dp – opiekun i wychowawca Renata Korabiewska
Zapraszamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku.
Do zobaczenia!
Marlena Bernacka Pluta, szkolny koordynator akcji.