Autor: , Dodany: 2 lipca 2014, Kategoria: Bez kategorii

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy, a nauczyciele kwiaty i podziękowania. Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świecić pustkami. Rozpoczęły się wakacje.
Oficjalne zakończenie roku szkolnego zgromadziło w piątek wielu znakomitych gości. Gościliśmy w piątek na uroczystym zakończeniu roku szkolnego: Krzysztofa Stacherę- Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, Wiesława Kosełę- proboszcza parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich, przybyłych gości, rodziców i absolwentów.
Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody  pożegnaliśmy odchodzących księży: Krzysztofa Sieczkę oraz Sylwestra Dętkowskiego, którym uczniowie naszego LO zaśpiewali gromkie sto lat.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego podsumowano pracę w minionym roku szkolnym. Wręczono świadectwa oraz wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. 109 uczniów klas I i II uzyskało średnią ponad 4.5, a aż 173 odebrało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.
Dyrektor szkoły Wojciech Jasnos życzył wszystkim wspaniałych wakacji.
DSC_0822DSC_0841DSC_0842DSC_0876