Autor: , Dodany: 26 czerwca 2014, Kategoria: Bez kategorii

Współpraca z Wydziałem Humanistycznym UJK

W czwartek 12 czerwca dyrektor W. Jasnos podpisał umowę o współpracy z Wydziałem Humanistycznym UJK. W imieniu UJK dokonał tego profesor dr.hab. Janusz Detka-dziekan wydziału. Współpraca ma zaowocować rozwojem szeroko pojętych zainteresowań młodzieży z klas humanistycznych ILO. Opieka UJK szczególnie obejmie pierwszą klasę humanistyczną w nowym roku szkolnym, ale ma także służyć zacieśnieniu więzi z najbliższym nam uniwersytetem. Kontakty te to także wyjście na przeciw postulatom młodzieży. Spodziewamy się wizyty wykładowców UJK raz w miesiącu, planujemy także na zaproszenie uniwersytetu pojawiać się w Kielcach. Młodzież rozpoczynająca naukę w roku szkolnym 2014/2015 w klasie humanistycznej będzie miała możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach z kultury języka, wiedzy o języku, najnowszych trendów w literaturze oraz spotkań z dziennikarzami profesjonalistami, którzy zapoznają ich z warsztatem. W ten sposów I LO spełnia liczne postulaty młodzieży.
DSC_0706DSC_0710DSC_0713