Autor: , Dodany: 30 maja 2014, Kategoria: Bez kategorii

ZAJĘCIA Z CHEMII NA UNIWERSYTECIE

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zajęciach akademickich na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W trakcie zajęć młodzież przeprowadzała doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej.
Uczniowie pracowali w parach mając do dyspozycji stanowiska oraz zestawy niezbędnych odczynników i szkła laboratoryjnego. Była to więc nie tylko świetna okazja do utrwalenia materiału, ale również sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Lecz to nie koniec atrakcji. W czasie gdy jedna z grup pracowała w laboratorium, druga miała szansę zobaczyć rafę koralową znajdującą się na terenie uniwersytetu. Mgr Mirosław Szwed, pracownik naukowy UJK, podzielił się z młodzieżą najważniejszymi informacjami na temat żyjących w zbiorniku organizmów. Uczniom towarzyszyły p. Iza Jasnos, organizatorka wyjazdu, i p. Elżbieta Krzysztofik.
Zajęcia były możliwe dzięki współpracy z profesorem Waldemarem Iwankiem z UJK.