Akcja „Sprzątanie Świata”

W dniu 24 września 2024 roku uczniowie klas: 2 C i 3 D wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku przewodniczyło jej hasło „Na straży czystej Ziemi”. Młodzież ILO swoim działaniem objęła ulice Spacerową i Zachodnią, na których zebrano dość dużą ilość śmieci, segregowane były one od razu do odpowiednich worków. Podczas spaceru uczniom dopisywał dobry humor. Wspólne sprzątanie integrowało uczniów, którzy wzajemnie sobie pomagali, np. w dźwiganiu worków. Takie działania budują u młodzieży świadomość ekologiczną oraz inicjują działania na rzecz ochrony środowiska – sprzątanie śmieci oraz stosowanie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniami podczas akcji opiekowały się nauczycielki I LO – Urszula Kołodziejczyk, Justyna Kacprzak – Serek, Renata Gałązka – Skowron.