Autor: , Dodany: 7 czerwca 2024, Kategoria: Bez kategorii


Wycieczka do Opinogóry

Za nami kolejny niesamowity dzień.
W czwartek 6 czerwca uczniowie naszej szkoły, klas drugich i trzecich pod opieką Pani Jolanty Dudy, Katarzyny Bogackiej i Ewy Kuzak wyruszyli na wycieczkę do Opinogóry.
Tego dnia mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe zbiory Muzeum Romantyzmu, poznając historię i dziedzictwo rodu Krasińskich. Stylizowane wnętrza, imponujące dzieła i architektura, fascynujące stroje, powozy, pamiątki, a naszą uwagę z pewnością przyciągnęły głośne i dostojne pawie znajdujące się obok. Mieliśmy czas, aby przespacerować się po alejkach parkowych z różnorodną roślinnością oraz zobaczyć krypty pod kościołem, w których spoczywają członkowie rodu Krasińskich. Na zakończenie w Dworze Krasińskich odbyliśmy lekcję dotyczącą czarnego romantyzmu, z której mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat sztuki i kultury od średniowiecza po czasy współczesne.
Wycieczka była dla nas doskonałą okazją do integracji, możliwością na przyjemne pochłanianie wiedzy i poszerzanie horyzontów. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni, licząc na kolejną taką podróż.

Skip to content