Autor: , Dodany: 15 grudnia 2023, Kategoria: Bez kategorii

„Uniwersytet Edukacji Obywatelskiej”

W dniu 13 grudnia 2023 r. grupa młodzieży naszego liceum, obok uczniów wielu świętokrzyskich szkół średnich, wzięła udział w zajęciach „Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej” zorganizowanych przez Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajęcia składały się z wykładu dr Tomasza Gajewskiego pt. „Anatomia kryzysu na Bliskim Wschodzie” oraz dyskusji. Dr Gajewski przybliżył dzieje konfliktu izraelsko-palestyńskiego, przedstawił wpływ państw trzecich, a także omówił możliwe scenariusze zakończenia walk trwających w Strefie Gazy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu, następnie przystąpili do zadawania pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
Opiekunowie: Mariola Domagała, Renata Korabiewska, Mariusz Klocek