Autor: , Dodany: 14 grudnia 2023, Kategoria: Bez kategorii

Seminarium w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie poświęcone Cezaremu Chlebowskiemu

W dniu 05 grudnia 2023 r. na zaproszenie pracowników koneckiej biblioteki oraz w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seminarium, którego bohaterem był Cezary Chlebowski. Dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk przybliżył sylwetkę pisarza i jego twórczość, w tym najbardziej znaną publikację: „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. Podkreślił, że autor był zaangażowany w upamiętnienie Jana Piwnika „Ponurego”. Mówił, że Cezary Chlebowski pisał prawdę o żołnierzach Armii Krajowej, gdy było to zabronione przez władze komunistyczne. Następnie Tomasz Chlebowski barwnie opowiadał o życiu codziennym ojca i jego perypetiach z władzami PRL. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli wystawę „Cezary Chlebowski. Portret rodzinny”.
Organizatorzy spotkania młodzieży: Mariusz Klocek i Renata Korabiewska.