Autor: , Dodany: 7 listopada 2013, Kategoria: Bez kategorii

Nauczyciele I LO szkolą się w Wielkiej Brytanii.

W dniach 13-19 października 2013 prof Katarzyna Baran brała udział w szkoleniu dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii, w Canterbury organizowanym przez szkolę języka angielskiego Pilgrims. Kurs ten został sfinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych”, Kapitał Ludzki.

Temat tego kursu to: Kreatywne Metody Nauczania w Klasie. W grupie było 12 nauczycieli z całej Europy, m.in. z Polski, Słowacji, Holandii, Niemiec oraz Hiszpanii. Był to kurs dla doświadczonych nauczycieli, który miał na celu poszerzenie zakresu metod nauczania i wzmocnienie własnej kreatywności.
Szkolenie w Wielkiej Brytanii to dla nauczyciela języka angielskiego niesamowity zastrzyk energii, świetne odświeżenia metod, którymi posługuje się na lekcjach. Pozwala poznać wielu ciekawych ludzi, zawrzeć nowe znajomości, używać prawdziwego, rodzimego języka przez cały okres pobytu. To okazja aby zanurzyć się we wspanialej kulturze brytyjskiej.
„Na szkoleniu dyskutowaliśmy o tym jak dostosować nauczanie do uczniów o różnych stylach uczenia się, jak wzbogacić i ożywić ćwiczenia w podręczniku, jak zachęcić i zmotywować uczniów do samodzielnego uczenia się. Ćwiczenia, które cala nasza międzynarodowa grupa nauczycieli opracowała już zaczęłam stosować wśród moich uczniów i musze przyznać, ze ich reakcje są bardzo pozytywne.
Pobyt w Canterbury uważam za bardzo udany; pozwolił mi odnowić zasoby energii potrzebnej do nauczania młodych ludzi, poznać fantastycznych nauczycieli z wielu krajów europejskich” – Katarzyna Baran