Autor: , Dodany: 18 listopada 2023, Kategoria: Bez kategorii

XV Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

17 listopada w naszej szkole odbyła się 15 edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem starosty koneckiego, Pana Grzegorza Pieca. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczestników z całego powiatu koneckiego, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uroczystość ta jest fantastyczną okazją do zaprezentowania umiejętności językowych, a także wyrażenia siebie poprzez muzykę. Nie zabrakło emocji, stresu, łez jak i eksplozji radości.
Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie:
Pani Dominika Wróbel
Pani Małgorzata Kacperska
Pani Iwona Ambroszczyk

Jako pierwsi do koncertu przystąpili uczniowie szkół podstawowych.
W tej kategorii lista nagrodzonych przedstawia się następująco:
Miejsce I – Aleksandra Połeć ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie, w utworze „Skyfall” Adele
Miejsce II – Lena Walczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie, w utworze „Both sides now”
Miejsce III – Maja Świercz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie, w utworze Sia Snowman
Wyróżnienie – Julia Kamizela ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater, w utworze Elvisa Presleya „Cant help falling in love”

W kategorii szkół ponadpodstawowych laureatami zostali:
Miejsce I – Julia Jakubowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich, w utworze Toma Walkera „Leave a light on”
Miejsce II – Olaf Młodziński z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, w utworze z musicalu La La Land „City of stars”
Miejsce III – Marta Marczyńska z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, w utworze Adele „Love in the dark”
Wyróżnienie uzyskała Amelia Grochala z I LO im. KEN w Końskich, która wykonała utwór SZA Kill Bill
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wspaniałe umiejętności wokalne oraz bardzo wysoki, wyrównany poziom.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie!
Do zobaczenia za rok w 16 edycji!