Autor: , Dodany: 18 listopada 2023, Kategoria: Bez kategorii


Warsztaty w Centrum Edukacji Geologicznej w Kielcach

16 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2B zwiedzali wystawę CHRONOS oraz uczestniczyli w warsztatach „skalny świat” w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości.
Zwiedzający mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości poznali historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców, np. pierwszych kręgowców, które wyszły z wody, jak również niesamowite bogactwo świata podwodnego. Dzięki licznym stanowiskom interaktywnym mogli zobaczyć wygląd Ziemi w różnych erach, zobaczyć jak powstaje trzęsienie ziemi, jak wypiętrzają się góry. Odbyli też podróż statkiem kosmicznym, w którego wnętrzu film 5D przeniósł oglądających w odległe czasy geologiczne związane z historią powstania naszej planety. Następnie odbyły się warsztaty podczas których uczniowie uczyli się rozpoznawać skały i ich zastosowanie przez człowieka.
Nasz pobyt w Geoparku przyniósł wiele pozytywnych emocji, radości i wielu zainspirował do głębszych przemyśleń nad prehistorią naszej planety.
Czas spędzony w Geoparku to fantastyczna lekcja geografii !
Organizatorkami wyjazdu były Dorota Pałgan i Agnieszka Wąsala.

Skip to content