Autor: , Dodany: 12 listopada 2023, Kategoria: Bez kategorii


26.X.2023 roku uczniowie klas II a i III a obejrzeli film ,,Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli- Welchman i Hugh Welchmana. Podróż do kina Helios w Kielcach odbyli pod opieką pani Marzeny Domagały, Julity Dzwonek, Katarzyny Bogackiej i Jolanty Dudy. Oto ich wrażenia
„Byliśmy, zobaczyliśmy i………..zachwyciliśmy się, zostaliśmy świadkami pięknej, przejmującej opowieści o losach Jagny, kobiety pięknej, wrażliwej, artystycznie utalentowanej, która żyje w świecie zdominowanym przez mężczyzn i –niestety- zazdrosne kobiety.”
„Film ,,Chłopi” to najnowsza adaptacja powieści W. S. Reymonta, która urzekła nas fantastyczną muzyką. Ludowe przyśpiewki, słowiańskie melodie, dynamiczne i energiczne tańce tworzą prawdziwą magię, a widz czuje się jak zahipnotyzowany”
„Dzieło Reymonta przełożone na język filmu jest istnym arcydziełem. Oko cieszą bajecznie kolorowe kadry, który powstał przez połączenie zdjęć filmowych z obrazami J. Chełmońskiego, S. Wyspiańs-kiego, W. Tetmajera, F. Ruszczyca czy Vincenta van Gogha”.
,,Historia Jagny nie nudzi widza, bo porusza tematy ciągle aktualne. Żaden film nie wzruszył mnie tak jak ten”.
„Film jest przepiękny, pełen życia i emocji, losy Jagny są jego sercem”.
„Film oglądałam jak zaczarowana. Przepiękne kolory, intrygujące przejścia, dynamika i idealna muzyka sprawiły, że przeniosłam się do innej epoki”.
„Powieści wcześniej nie czytałam, ale film oglądałam jak zaczarowana”.
„Przemoc werbalna, fizyczna, psychiczna, manipulacje, plotki, pogarda dla ,,odmieńców”, zazdrość – to tematy obecne w filmie, a które są częścią współczesnego świata i relacji międzyludzkich”.
Film robi ogromne wrażenie. Obejrzyj. Koniecznie.

Skip to content