Autor: , Dodany: 15 października 2023, Kategoria: Bez kategorii


Mamy Aulę im. Małachowskich

W miniony czwartek, 12 października br. byliśmy świadkami uroczystego wydarzenia, które zbiegło się z Dniem Edukacji i było częścią powiatowych obchodów tego święta. Zasłużona dla Końskich oraz dla Komisji Edukacji Narodowej rodzina Małachowskich stała się się patronem naszej auli.
„Jako społeczność szkolna przez ostatnich 50 lat dążyliśmy do kultywowania wartości, które komisja reprezentuje, szacunku dla wiedzy, rozwijania umiejętności i wychowywania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i odpowiedzialności społecznej. Mamy dziś również zaszczyt uczestniczyć w podniosłym wydarzeniu jakim jest nadanie auli naszej szkoły imienia Małachowskich. To wyjątkowa chwila, gdyż wpisujemy do naszej historii nazwisko związane nie tylko z zasługami dla Polski, ale również wartościami, które chcemy pielęgnować i przekazywać naszym uczniom” – podkreśliła Pani dyrektor Marlena Bernacka-Pluta.
Nastąpiła prezentacja, w której przedstawiono historię rodu Małachowskich i zasługi jego przedstawicieli dla Polski w drugiej połowie XVIII wieku. Podczas tej uroczystości rozstrzygnięty został także Powiatowy Konkurs Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej. Nasza młodzież przedstawiła także piękna część artystyczną.

Skip to content