Autor: , Dodany: 2 października 2023, Kategoria: Bez kategorii

Poznajemy Polskę

W dniach 25-27 września br. w ramach programu „Poznaj Polskę” odbyła się kolejna wycieczka turystyczno-krajoznawcza, której celem było poznanie południowo-wschodnich rejonów naszego kraju. Tym razem w wycieczce uczestniczyli uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen lub mieli 100% frekwencję za ubiegły rok szkolny. Pierwszym punktem naszej podróży był Kazimierz Dolny. Jest to miasto z wieloma pięknymi zabytkami architektonicznymi. Naszą uwagę zwróciły zabytki sztuki sakralnej, a także najstarsze grające wciąż organy w Polsce. Drugi dzień spędziliśmy w Zamościu. Byliśmy zachwyceni miastem i mnóstwem kolorowych, zabytkowych kamienic, które nadawały temu miejscu niezwykły urok. W trzeci, ostatni dzień celem naszej podróży był Lublin. Zobaczyliśmy podziemne piwnice, poznaliśmy historię tego miasta oraz odwiedziliśmy ogród botaniczny. W czasie tej wycieczki wszyscy świetnie się bawiliśmy i każdy wrócił do domu z uśmiechem na twarzy. Była to doskonała okazja do integracji i poznania się.