Autor: , Dodany: 28 września 2023, Kategoria: Bez kategorii

Europejski Dzień Języków

Z inicjatywy Rady Europy od 2001 roku w dniu 26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków, natomiast dzień 30 września jest Międzynarodowym Dniem Tłumaczy. Z tej okazji powstaje wiele inicjatyw, które propagują naukę języków przez całe życie oraz promują różnorodność kulturową i językową Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.
W naszym liceum możecie uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego.

Każdy język kryje w sobie intrygujące wyrażenia, którym często towarzyszą ciekawe lub zabawne anegdoty związane z ich użyciem. Odzwierciedlają one wyjątkowy urok danego języka. W nauce języka obcego dużą rolę odgrywa wyobraźnia uczącego się, umiejętność kojarzenia i wizualizacji.
Dlatego ogłaszamy w szkole konkurs na plakat, kolaż, krótką historię lub hasło promujące naukę języków obcych. Wszyscy uczniowie, którzy zgłoszą do swoich nauczycieli języków obcych w terminie do 10 października br. własne prace w wybranej przez siebie formie otrzymają dodatkowe oceny.
Zachęcamy Was do udziału i życzymy twórczej pracy.