Autor: , Dodany: 4 września 2023, Kategoria: Bez kategorii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

„Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Szanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy Goście.
Dziś kartka w kalendarzu pokazuje 4 września. To niewątpliwie znak, że wakacje, choć tak piękne, dobiegły końca, a my spotykamy się, by rozpocząć nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że wypoczęliście i jesteście gotowi na nowo podjąć trud nauki i stawić czoło wyzwaniom, które postawi nam los.” -Takimi słowami przywitała się z całą społecznością szkolną nowo powołana pani dyrektor Marlena Bernacka – Pluta.

Na uroczystości obecni byli ksiądz proboszcz Artur Kowalczyk, pan Dariusz Banasik, członek zarządu powiatu koneckiego oraz pan Robert Plech, radny powiatowy.
Cała społeczność szkoły podziękowała panu Piotrowi Ciszkowi za pełnienie funkcji dyrektora w minionym, wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich roku, za jego profesjonalizm i otwartość na potrzeby szkoły.

Pani dyrektor powitała całą kadrę pedagogiczną I LO, a szczególnie tych, którzy pracę w naszej szkole rozpoczynają po raz pierwszy. Są to: Agnieszka Gąszcz i Paulina Wydra- nauczycielki języka angielskiego, Justyna Kacprzak – Serek – nauczycielka biologii, Aneta Karbownik- nauczycielka muzyki, Justyna Dziuba – doradztwo zawodowe, Aneta Narożnicka – psycholog, Robert Walczyk– edukacja dla bezpieczeństwa, Andrzej Kurczyński – nauczyciel fizyki, siostra Agnieszka Ferensztajn – katechetka i ksiądz Zbigniew Hendel – katecheta.

Następnie przedstawieni zostali wychowawcy klas pierwszych:
Klasa 1A – Ewa Młynarczyk – Wróbel
Klasa 1B –Renata Jakubowska
Klasa 1C –Renata Gałązka – Skowron
Klasa 1D –Paweł Fidos
Po przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas,
a ksiądz proboszcz Artur Kowalczyk wraz z księdzem Robertem Krawczykiem dokonali poświęcenia szkoły.