Autor: , Dodany: 14 czerwca 2023, Kategoria: Bez kategorii


Dzień Otwartych Drzwi

W dniu 29 maja zaprosiliśmy ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu koneckiego do naszego liceum na Dzień Otwartych Drzwi.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawy program edukacyjny. Przy wejściu do szkoły na gości czekały osoby oprowadzające. Na sali rekreacyjnej odbył się poczęstunek, karaoke oraz różne zabawy. Na pierwszym oraz drugim piętrze zostały otwarte pracownie: polonistyczne, lingwistyczne, matematyczna, biologiczna i chemiczna.
W sali języka polskiego uczniowie klas ósmych mogli zobaczyć wystawę lektur obowiązkowych. Odbył się tam także quiz na platformie Kahoot z nagrodami oraz test osobowości pod hasłem „Jakim jesteś autorem, lekturą i epoką literacką?”
W pracowni biologicznej oraz chemicznej goście, pod czujnym okiem naszych uczniów, przeprowadzali ciekawe, ale także poszerzające ich wiedzę doświadczenia. W sali języka niemieckiego ósmoklasiści angażowali się w zadania, które były częścią gry terenowej.
W pracowni języka angielskiego odbył się test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Goście mieli również okazję wykonać własne fotografie aparatem Polaroid.
Klasa matematyczna przygotowała test wiedzy przedmiotowej, a jego zwycięzca zdobył kupon zwalniający z przystąpienia do wybranej kartkówki.
Klasa IB wraz z wychowawcą p. Agnieszką Wąsalą zorganizowała ciekawa atrakcję dla zwiedzających w postaci zabawnej i oryginalnej gry terenowej. Podczas wykonywania zadań przyszli licealiści mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując różne zagadki oraz lepiej poznać budynek naszej szkoły.
Spotkanie w I LO zakończyło się około godziny 16.00. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz naszym uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wydarzenia.

Skip to content