Autor: , Dodany: 13 czerwca 2023, Kategoria: Bez kategorii


Noc Młodego Biologa

W środę 7 czerwca br. w naszym liceum zorganizowano po raz drugi „Noc Młodego Biologa”. To przedsięwzięcie dla uczniów klas od I do III rozszerzających biologię, czyli z klas biologiczno-chemicznych i biologiczno-polonistyczno-językowych. Były to zajęcia z preparatyki narządów, wykonywania doświadczeń oraz mikroskopowania. Są to rzeczy, na które na lekcjach nie zawsze jest czas, a młodzież chętnie z tego korzysta. Na zakończenie przewidziano film z sekcji zwłok. Oczywiście dla chętnych uczniów, bo nie każdy ma taką wrażliwość by móc wytrzymać na takim filmie.
Zajęcia były ciekawe, frekwencja duża. W jednej z sal uczniowie przeprowadzali doświadczenia – sprawdzali między innymi aktywności enzymów pod mikroskopem, czy przeprowadzali fermentację alkoholu. Sprawdzali też jak wyodrębnić DNA z własnej śliny. W drugiej sali młodzi biolodzy mogli zapoznawać się z różnymi narządami zwierzęcymi, ponieważ prowadzona była tam preparatyka.
„Mogliśmy zapoznać się z narządami, zobaczyć jak wygląda to w praktyce, bo na takie rzeczy nie ma czasu podczas lekcji. Teraz dzięki tym ćwiczeniom dużo łatwiej nam zapamiętać choćby ich budowę. Mamy możliwość zobaczenia wszystkiego na żywo, dotknąć, powąchać. To bardzo fajna inicjatywa” – podsumowali uczestnicy. Zajęcia prowadziła pani Marlena Bernacka- Pluta.

Skip to content