Autor: , Dodany: 23 marca 2023, Kategoria: Bez kategorii


Zwiedzamy Muzeum Ewolucji oraz wystawę Body Worlds VITAL w Warszawie

W dniu 21.03.2023 w ramach zajęć edukacyjnych młodzież naszego liceum klas czwartych realizujących rozszerzony program biologii udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. W ramach powtórzenia i utrwalenia zagadnień związanych z ewolucją życia i organizmów udaliśmy się na warsztaty do Muzeum Ewolucji, gdzie mogliśmy pogłębić naszą wiedzę oraz obejrzeć ekspozycje paleontologicznych szkieletów dinozaurów.

W Muzeum Ewolucji można podziwiać gobijskie eksponaty m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych i prarogatych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów. Największe wrażenie na zwiedzających wywołały jednak szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, odkrytych w kredowych skałach pustyni Gobi.

Następnym punktem wycieczki była Wystawa Body Worlds Vital, która inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.
Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

Uczestnictwo w warsztatach i zwiedzanie wystaw było podsumowaniem dotychczas poznanych zagadnień na lekcjach biologii i stanowiło ciekawą alternatywę zajęć w szkolnej ławce.
Organizatorem wyjazdu była Marlena Bernacka – Pluta.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: Marlena Bernacka – Pluta, Renata Gałązka – Skowron, Piotr Ciszek i Piotr Deszczyński.

Skip to content