Autor: , Dodany: 22 października 2022, Kategoria: Bez kategorii

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Mottem przewodnim tegorocznej uroczystości były słowa poetki Marii Urbańskiej: „Nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń – dzięki Wam Nauczyciele”.
W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć przemówienia Pani Dyrektor, która podkreśliła znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka i podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Sylwią Fidor i Panią Moniką Rakowską. Wszyscy obecni mogli uczestniczyć w spektaklu będącym trawestacją II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza, mieli okazję obejrzeć zabawny film pt. „Moja ostatnia lekcja…” oraz posłuchać piosenek w wykonaniu Agnieszki Burtan i Szymona Śliwaka.
Na zakończenie spotkania samorząd szkolny i uczniowie w ciepłych słowach podziękowali swoim profesorom za trud, który wkładają w wychowywanie młodzieży.