Autor: , Dodany: 13 czerwca 2022, Kategoria: Bez kategorii

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

W dniu dzisiejszym w sali nr 15 spotkali się uczniowie klas 1-3, aby wziąć udział w nowym projekcie językowym: Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim. Z zasobów biblioteki przekazanej naszej szkole przez Instytut Goethego w Krakowie zostało wybrane opowiadanie „Der Mond war Zeuge”. 28 uczestników konkursu opisało zabawne perypetie prywatnego detektywa, który próbuje rozwikłać zagadkę kradzieży manuskryptu z jednego z muzeów w Kassel. Ocenie podlegały: poprawność fonetyczna, płynność i dykcja, intonacja zdaniowa oraz interpretacja tekstu.
W kategorii klas pierwszych przyznano następujące nagrody:
I miejsce: Wojciech Walczyk z klasy I A
II miejsce: Małgorzata Peliwo z klasy I C
III miejsce: Anna Ściubeł z klasy I B
Wyróżniona została także Faustyna Balińska z klasy I C.
W kategorii klas drugich i trzecich:
I miejsce: Jadwiga Kołodziej z klasy II A
II miejsce: Martyna Wojas z klasy III Cp
III miejsce: Olga Chyb z klasy III Cp
Wyróżnienia przyznano dla: Martyny Bieleckiej- III Cp, Wiktorii Skrobisz-II C, Natalii Orman – II D.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za dobre przygotowanie i przedstawienie własnej, oryginalnej interpretacji tekstów.
Konkurs zorganizowali i przeprowadzili germaniści: Izabela Popik, Paweł Fidos i Danuta Zaborowska- Szymusik.