Autor: , Dodany: 18 grudnia 2020, Kategoria: Bez kategorii


IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało już IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, w tym roku podczas nauki zdalnej. Konkurs składał się z dwóch części: językowej i plastycznej.
W części językowej udział wzięło łącznie ponad 60 uczniów z 6 szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz 4 szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.
Głównym tematem konkursu językowego były wiadomości z zakresu geografii Niemiec.
W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepsi uzyskali powyżej 70% oceny z pisemnego testu geograficzno- językowego.
Laureatami I miejsca zostali:
Aleksandra Młodzińska I LO im. KEN w Końskich
Zuzanna Czarnecka I LO im. KEN
Dawid Lewosiński II LO im. M.C-Skłodowskiej
II miejsce zajęli: Kacper Woźniak II LO im. M.C-Skłodowskiej
Emilia Młodawska II LO im. M.C-Skłodowskiej
Olga Bańburska I LO im. KEN
III miejsce zajęli: Weronika Waszczyk ZSP Nr 3 Ekonomik
Anna Trojanowska II LO im. im. M.C-Skłodowskiej
Dominika Zawrzykraj I LO im. KEN
Michał Owczarek, I LO im. KEN
Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Palus z ZSP Nr 1 w Końskich

W kategorii szkół podstawowych konkursu geograficzno- językowego nagrodzeni zostali:
I miejsce: Szymon Zawadzki SP Ruda Maleniecka
II miejsce: Julia Rusiecka SP Kopaniny
Szymon Zigliński SP Radoszyce
III miejsce: Anna Tańculska SP Gowarczów
Alicja Młodawska SP nr 1 w Końskich
Jan Sobczyk SP nr 1 w Stąporkowie

Rywalizacji językowej towarzyszy konkurs plastyczny, który zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. W tej edycji wzięło w nim udział ponad 90 uczniów z 12 szkół podstawowych naszego powiatu, którzy wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim.
Nagrodzeni zostali:
Wiktoria Zatora SP Fałków, Natalia Cieszkowska SP Ruda Maleniecka, Paulina Dębska SP Wilczko-wice, Michał Zbroszczyk SP Górniki, Filip Siwek SP Nr 2 Stąporków, Martyna Mrozik SP Kopaniny, Patrycja Struzik SP Nr 1 Końskie, Jakub Raczkowski SP Nr 1 Końskie, Jagoda Walczyk SP Rogów, Ewa Fryska SP Radoszyce, Natalia Szemberg SP Radoszyce, Daria Dymińska SP Dziebałtów, Pola Łukiańska SP AWANS Końskie, Miłosz Prasał SP Gowarczów, Martyna Kot – SP Gowarczów

W przygotowanie uczniów do konkursu zaangażowali się nauczyciele szkół ponadpodstawowych i podstawowych – łącznie 24 germanistów, którym należą się szczególne podziękowania za dodatkową pracę w obecnych realiach szkolnych.
O miejscu i terminie rozdania dyplomów szkoły zostaną powiadomione odrębnie.