Autor: , Dodany: 10 lipca 2020, Kategoria: Bez kategorii

Kolejny sukces Nadii Łuszczyńskiej

Nadia Łuszczyńska została Laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej 2019/2020, OKAWANGO, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski.
Nadia w ubiegłym roku szkolnym została finalistką tego konkursu. W pierwszym etapie konkursu należało napisać pracę badawczą. Nadia wybrała temat ,,O wpływie budowy geologicznej terenu na nasze życie”, który obejmował region Sielec – Końskie – Koliszowy. Praca ta uzyskała bardzo wysoką ocenę komisji i z kilkuset uczniów z całej Polski, nasza uczennica znalazła się wśród 43 finalistów. Następnie odbył się pisemny etap z rozszerzonego zakresu geografii m.in. historii geologicznej Ziemi, procesów geologicznych, pracy z mapą geologiczną i przekrojami. Kolejnym etapem była część ustna – prezentacja na wybrany temat.
Nadia, jako laureatka, może dostać się na studia wyższe na kierunki: geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim i uzyska maksymalną liczbę punktów w procedurze kwalifikacyjnej.
Wielkie gratulacje dla Nadii i jej opiekunki, pani Doroty Pałgan.