Autor: , Dodany: 25 czerwca 2020, Kategoria: Bez kategorii

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie,
tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2019/2020 jest – co nietrudno zauważyć – wyjątkowe. Nie ma Was w szkole, korytarze są puste i ciche, nie słychać Waszego śmiechu, nie widać radości, że kolejny rok nauki szkolnej za Wami. Trudno w tej sytuacji dopatrzeć się pozytywnych elementów, ale spróbuję :-).
Jesteście zdrowi, przed Wami dwa  miesiące wypoczynku, korzystania z piękna przyrody i nabierania sił do pracy w nowym roku szkolnym. Myślę, że ten,  ze względu na swoją specyfikę nauczył Was większej samodzielności, rzetelności i odwagi w podejmowaniu decyzji. Często byliście skazani na słowo pisane lub mówione, twarz Waszego nauczyciela zastępowała klawiatura komputera, laptopa, telefonu. Mimo to przetrwaliśmy, cieszą bardzo dobre i dobre oceny, których jest tak wiele, cieszą promocje do kolejnych klas. Mam też nadzieję, że mimo wszystko   I LO wyszło z tej niewątpliwie trudnej sytuacji wzmocnione i solidarne, za co Wam i Waszym profesorom dziękuję. Konfucjusz powiedział przed wiekami niezwykle mądre słowa – które dziś Wam zadedykuję:„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.” Pamiętajcie o tym zdaniu, gdy będziecie budzić się w leniwe wakacyjne poranki. Nie zapomnijcie o tym, czego już się dowiedzieliście, pielęgnujcie tę wiedzę każdego dnia, rozwijajcie ją i pogłębiacie, by w nowym 2020/2021 ruszyć z zapałem do zdobywania kolejnych szczytów wiedzy!
Wojciech Jasnos