Autor: , Dodany: 14 grudnia 2019, Kategoria: Bez kategorii


III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

W środę, 11 grudnia 2019 w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich spotkali się nauczyciele języka niemieckiego oraz uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu, którzy wzięli udział w tegorocznych konkursach językowych. Nasi uczniowie przygotowali piękną oprawę artystyczną. Wszyscy mogli posłuchać kolęd i przypomnieć sobie zwyczaje świąteczne w krajach niemieckojęzycznych.
W III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego rywalizowało 53 uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych naszego powiatu. Aby dojść do finału musieli uzyskać powyżej 86% dobrych odpowiedzi. Tytuł finalisty zdobyli: Julian Kitliński, Dorota Cieślik, Natalia Cuper, Natalia Kuleta – Szkoła Podstawowa w Radoszycach, Martyna Mrozik i Julia Rusiecka- Szkoła Podstawowa w Kopaninach.
W gronie laureatów znaleźli się:
Julia Tarnawska i Wiktoria Skrobisz – Szkoła Podstawowa w Radoszycach
Piotr Wiąckiewicz i Kacper Woźniak – Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
Kacper Mytkowski, Katarzyna Kołba, Szymon Dąbrowski, Kinga Biniek – Szkoła Podstawowa w Kopaninach
Emil Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa w Nieświniu
Rywalizacji językowej towarzyszy konkurs plastyczny, który zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem. W tej edycji wzięło w nim udział ponad 100 uczniów, którzy wykonali kartki świąteczne z życzeniami.
Nagrodzeni zostali:
Gabriela Pałgan – SP nr 1 w Końskich Aleksandra Mastalerz, Julia Rusiecka i Martyna Mrozik – SP w Kopaninach, Gabriela Bielecka, Kinga Kłosek – SP w Gowarczowie, Patrycja Brzezińska – SP w Pomykowie, Julia Zielińska – SP w Radoszycach, Igor Zroślak – SP w Królewcu, Natalia Włodarczyk – SP w Miedzierzy, Klaudia Szustak – SP w Kapałowie
Naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Stachera wręczył dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich. Po rozdaniu nagród uczniowie wzięli udział w multimedialnych warsztatach językowych i quizach, które prowadził Ralph Arzt z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tematem warsztatów było Boże Narodzenie w krajach niemieckojęzycznych.
Konkurs zorganizowali germaniści I LO im. KEN Danuta Zaborowska- Szymusik i Paweł Fidos.


Skip to content