Autor: , Dodany: 14 października 2019, Kategoria: Bez kategorii

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

– Święto Edukacji jest chyba nielicznym ze świąt, które dotyczą każdego człowieka, bo przecież nie ma osoby w Polsce, która by w tym święcie nie uczestniczyła i to kilka razy w życiu. Drodzy uczniowie, to prawda, że przez kilka godzin w ciągu pięciu dni tygodnia jesteśmy na siebie skazani, ale sądzę, że nie jest to niewygoda, a raczej sprawdzian naszej sympatii, czasami cierpliwości, czasami punktualności, często troski i zwykłej serdeczności – takimi słowami dyrektor Wojciech Jasnos powitał uczniów i nauczycieli na uroczystej akademii w piątek 11 października br.
Chciałbym, – kontynuował – żebyście, parafrazując słowa Einsteina, uważali naukę za dar, a nie za przykry obowiązek, bo tylko tak rozumiana nauka nada sens naszej wspólnej pracy. (..) Na zakończenie pozwolę sobie przytoczyć słowa osoby, o której od wczoraj mówi z dumą cała Polska i cały intelektualny świat, słowa zdobywczyni Literackiej Nagrody Nobla, największego światowego sukcesu, o którym marzą tysiące , a otrzymują jednostki, słowa Olgi Tokarczuk :”Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było. Myślcie więc o swojej przyszłości, budujcie ją w tej szkole, z pełnymi zapału profesorami, odrzucajcie błędy przeszłości i kierujcie się ku nowym celom. Państwu Profesorom składam serdecznie podziękowania za trud pracy, za zaangażowanie, troskę o naszą młodzież i życzę z okazji tego święta wszystkiego najlepszego.
Do tych życzeń uczniowie dołączyli piękną część artystyczną.