Autor: , Dodany: 25 czerwca 2019, Kategoria: Bez kategorii


Najlepsi z najlepszych

18 czerwca 2019 miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów oraz wyróżnień dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie koneckim. Z każdej szkoły ponadgimnazjalnej wytypowano dwóch uczniów z najwyższą średnią. Na uroczystość przybyli dyrektorzy, uczniowie wraz z rodzicami i przedstawiciele Starostwa Powiatowego: starosta Grzegorz Piec i Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Końskich. Wśród wyróżnionych uczniów były Weronika Sapieja i Julia Wąsik.

Weronika Sapieja jest uczennicą klasy IIA- humanistycznej w I LO im.KEN . W br. szkolnym uzyskała najwyzsza średnią w wyniku klasyfikacji końcoworocznej 5,86.Jest kandydatką do stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Już od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie nauką oraz rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań. W okresie nauki w gimnazjum brała udział w licznych konkursach przedmiotowych: z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i języka niemieckiego. Osiągała znaczące sukcesy w tych konkursach : I miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie, zdobyła tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum woj. świętokrzyskiego, tytuł laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum woj. świętokrzyskiego oraz  tytuł laureata XV Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów woj. Świętokrzyskiego. Podczas nauki w liceum nie zwalnia tempa i wciąż osiąga wysokie wyniki w konkursach i olimpiadach przedmiotowych : brała udział w zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej w r. szkolnym 2018/19 i awansowała do III etapu IV edycji tej ollimpiady , uczestniczyła w zawodach II stopnia XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, także w zawodach II stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu JERSZ Sprachdoktor, laureata JERSZ Deutschfreund w 2018/2019, została wyróżniona w XXV Konkursie Literackim ,,Ikarowe Strofy”, III miejsce w konkursie eseistycznym ,,Smartfon – moja miłość?”, osiągnęła IV miejsce w etapie diecezjalnym XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej,
Weronika Interesuje się literaturą. Lubi czytać książki, szczególnie z gatunku fantasy, ale także powieści sensacyjne i kryminały, zarówno współczesne, jak i klasyczne. Jej ulubiona dziedzina wiedzy to historia. Najbardziej fascynuje ją epoka starożytna. Interesuje się również mitologiami różnych kultur, na przykład grecką, nordycką, egipską czy słowiańską.

Julia Wąsik jest uczennicą klasy I C biologiczno-chemicznej.Uzyskała w klasyfikacji koncoworocznej drugą najwyższą średnią ocen – 5,5 i jest stypendystką dyrektora szkoły.
-V Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – 1 msc
-VI Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – 2 msc
-VII Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – wyróżnienie
-IV ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”- wyróżnienie
– Świętokrzyski Konkurs Recytatorski Literatury Regionalnej 2017- 1 msc
-Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe” 1 msc
-Etap regionalny XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w kategorii: poezja – 1 msc
– Etap diecezjalny – 3 msc
– udział w finale Międzynarodowego Projektu Teatralnego Pasch 2018 i występ na scenie głównej Teatru Gerharta Hauptmanna w Zittau
– udział w finałach Młodzieżowych Igrzysk Sportowych w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt- 1 msc
– Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego JERSZ Sprachdoktor – 5 msc w województwie

O swoich zainteresowaniach mówi:
„Uwielbiam występować na scenie, przed publicznością, grać, recytować. Jednak moim największym marzeniem jest zostać lekarzem. Chciałabym pracować w szpitalu i pomagać chorym lub pracować na uniwersytecie. Aktywnie biorę udział w przedstawieniach wystawianych przez Miejsko- Gminny Dom Kultury w Końskich. Bardzo lubię pomagać innym ludziom, dlatego od kilku lat jestem członkiem PCK i wolontariuszem WOŚP. Kocham także sport, piłka nożna czy ręczna sprawiają mi ogromną przyjemność. Biegam i ćwiczę kilka razy w tygodniu. Pragnę osiągnąć w życiu wiele i pozostawić coś po sobie.”

Życzymy Wam kolejnych osiągnięć i dalszych sukcesów.

Skip to content