Autor: , Dodany: 12 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii

Zaproszenie do socjologii.

W dniu 30 listopada 2018 r. gościła w naszej szkole Pani Dr Hanna Dębska z otwartym wykładem, zatytułowanym: Zaproszenie do socjologii. Dlaczego warto rozumieć nauki społeczne?, w którym uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych. W jego trakcie pokazywała nie tylko jak wiedza socjologiczna pozwala zrozumieć zjawiska, z którymi spotykamy się w codziennym życiu (m.in.podwójną prawdę dotyczącą prezentów, miłość romantyczną, czy procesy grupowe związane z oddziaływaniem na nas innych osób i autorytetu itp.), ale podzieliła się również szeregiem refleksji na temat związku nauk społecznych z prawem, przybliżając w ten sposób reprezentowaną przez siebie dyscyplinę.
Doktor Dębska jest prawniczką i socjolożką, zajmującą się badaniem prawa za pomocą narzędzi socjologicznych. Obecnie pracuje w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie wykłada socjologię prawa.