Autor: , Dodany: 3 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii

DZIEŃ ANIOŁA w I LO

31 października 2018 roku z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole odbył się ”Dzień Anioła”. Ten specjalny dzień jest odpowiedzią na przybyłe do nas z zachodu Halloween. W tym dniu wchodząc do szkoły w oczy rzucał się tylko jeden kolor- biel. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się na biało aby upodobnić się do aniołów – białe ubrania, skrzydła, aureole. Taki strój miał ich uchronić przed niezapowiedzianymi kartkówkami oraz odpowiedzią na ocenę.
Największą atrakcją był występ, w którym udział wzięli uczniowie klas 1 i 2 pod przewodnictwem ks. Radosława Zaborskiego. Spektakl ukazał nam przybycie śmierci, która zabiera nam bliskie osoby lecz wiara w Boga pozwala przeżyć ten trudny czas. Jest to czas, w którym człowiek zastanawia się nad przemijaniem i kruchością życia.
W nieco weselszym akcencie odbył się tradycyjny taniec belgijski w wykonaniu uczniów naszego Liceum. -„Dzień Anioła w naszej szkole to już tradycja. Nie tylko się bawimy, ale i zbieramy na szczytny cel„. W tym roku dołączyliśmy do programu „Adopcja na odległość”. Kwestowaliśmy na szkołę w Kabwe w Zambii, w której mieści się także sierociniec. Zebrane pieniądze mogą pomóc ubogim dzieciom, młodzieży i sierotom w edukacji, wychowaniu i odżywianiu. To nie koniec charytatywnej działalności naszego Liceum. Dzień wcześniej uczennice klasy 2E udały się na konecki cmentarz by przed dniem Wszystkich Świętych wysprzątać groby nauczycieli oraz zapalić symboliczne znicze.