Autor: , Dodany: 14 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


Wielki sukces naszej uczennicy

IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności – dwie dekady historii” dobiegła końca. Jesienią ubiegłego roku w etapie szkolnym konkursu wzięło udział ponad 3200 uczniów z całej Polski, a rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu. Z każdej zgłoszonej szkoły do kolejnego etapu przechodziły 2 osoby – z naszego liceum byli to: Kinga Balińska oraz Mateusz Stępień – oboje z klasy II A. Etap wojewódzki odbył się 15 marca 2017r. w ŚCDN w Kielcach. Najlepszą w województwie świętokrzyskim okazała się Kinga, która zajmując pierwsze miejsce razem z Patrykiem Warchołem (2 miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) i Julią Popielską (3 miejsce, Liceum Ogólnokształcące w Połańcu) tworzyła wojewódzką drużynę. Trzyosobowy zespół brał udział wraz z opiekunem – Barbarą Wojciechowską – w wizycie studyjnej w Gdańsku (19-22.04.2017), gdzie uczestniczył w zajęciach filmowych oraz zajęciach z autoprezentacji. Uczniowie zwiedzili również Europejskie Centrum Solidarności. Po powrocie, finałowym zadaniem każdej wojewódzkiej drużyny było wykonanie prezentacji (filmu) na zadany temat. „Postawy młodzieży wobec przemian politycznych w Polsce w latach 1970-1989” to wybrany temat drużyny świętokrzyskiej. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu w dniach 6 – 8.06.2017, w Centrum Historii Zajezdnia. Składał się on z dwóch części – egzaminu ustnego i obrony prezentacji. Przewodniczącym Jury Konkursowego był historyk – prof. Jerzy Eisler. Wieczorem, wszyscy finaliści wzięli udział w koncercie, ambasadora IV edycji konkursu, – zespołu COMA. Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki. Trzecie miejsce w Polsce zajęło województwo świętokrzyskie! Każdy z laureatów otrzymał czek stypendialny na kwotę 1000 zł, bon na 5 publikacji z IPN, starter na 300 zł od sieci Plus i nagrody rzeczowe. Nagrodzono też opiekuna drużyny panią B. Wojciechowską.
Gratulujemy!
Zapraszamy uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w następnej edycji „Olimpiady Solidarności”!Skip to content