Autor: , Dodany: 8 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii

WIZYTA W SĄDZIE REJONOWYM W KOŃSKICH

W czwartek 26.04.2017 roku klasa I A z wychowawczynią Ewą Młynarczyk – Wróbel oraz p. Anną Sęgą, brała udział w rozprawie sądowej. Uczestnictwo pozwoliło poznać mechanizmy działania wymiaru sprawiedliwości, kształtować podstawy moralne, a także poznać rolę prawa w życiu człowieka. Najpierw młodzież brała udział w charakterze publiczności w dwóch rozprawach karnych, które odbyły się w tym dniu w Sądzie Rejonowym w Końskich. Następnie, uczniowie uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej, gdzie wcielili się w rolę m.in. sędziego, ławników, prokuratora, adwokata, oskarżonego i świadków. Udział w tym przedsięwzięciu był ciekawym doświadczeniem przez co dostarczył wielu emocji, a uczniów klasy humanistycznej skłonił do przemyśleń na temat obrania w przyszłości drogi związanej z wymiarem sprawiedliwości.