Autor: , Dodany: 17 czerwca 2016, Kategoria: Bez kategorii

Warsztaty biologiczno-chemiczne na UJK w Kielcach

Trzeciego czerwca uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Młodzież z drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym odbyła zajęcia na Wydziale Chemii i Biologii. Pierwsza grupa miała zajęcia w pracowni chemii organicznej z zakresu reakcji redoks. Dwuosobowe grupy pracowały wg instrukcji w których opisane były doświadczenia. Uczniowie mieli do dyspozycji potrzebny sprzęt laboratoryjny oraz odczynniki. Była to doskonała forma utrwalenia poznanych wcześniejszych wiadomości.

Podczas gdy pierwsza grupa miała możliwość robienia ciekawych doświadczeń chemicznych pod okiem dr Magdaleny Marcinkowskiej, druga grupa miała szansę wypreparować z tuszki szynszyli narządy poszczególnych układów na Wydziale Biologii. Była to forma praktyczna nauki o anatomii zwierząt.
Zajęcia w Instytucie Biologii odbyły się dzięki dr Jackowi Kuchince.
Wyjazd młodzieży odbył się dzięki współpracy naszych nauczycieli mgr Izy Jasnos oraz mgr Elżbiety Krzysztofik z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.
CAM00650CAM00651CAM00652
CAM00658