Autor: , Dodany: 29 kwietnia 2016, Kategoria: Bez kategorii

Zakończenie roku szkolnego maturzystów – 29.04.2016

29 kwietnia bieżącego roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16 maturzystów i jednocześnie ich pożegnanie z naszą szkołą. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz przemówieniem dyrektora szkoły – Wojciecha Jasnosa i gości. Potem przyszła kolej na wzruszającą część artystyczną, którą zorganizowali uczniowie młodszych klas. Zostały zaśpiewane piosenki oraz zaprezentowany krótki film złożony ze zdjęć absolwentów. Wielu z nich uroniło podczas oglądania łzę.

Następnie odbyło się uhonorowanie tegorocznych Złotych Absolwentów:

Julia Gołąb (kl. IIIA)

Mikołaj Sobczyk (kl. IIIC)

Rafał Śledź (kl. IIIE)

Patrycja Laskowska (kl. IIIE)

Justyna Świtoń (kl. IIIC)

Daria Zygała (kl. IIIC)

Agnieszka Kowalczyk (kl. IIIC)

Agata Kazik (kl. IIIE)

Kinga Ostrowska (kl. IIIE)

Kacper Szczepanik (k. IIIE)

Nagrodzono również pozostałych uczniów, którzy pochwalić się mogą wyjątkowo dobrymi wynikami w nauce. Wyróżniono również tych, którzy w jakiś sposób wyróżniali się na tle innych, czyli uczniów, którzy czynnie brali udział w życiu szkoły, działali społecznie na jej rzecz, reprezentowali ją na zewnątrz poprzez poczet sztandarowy, angażowali się w życie kulturalne, mieli wybitne osiągnięcia sportowe, a także tych, którzy mają czynny udział w ratowaniu życia ludzkiego – honorowych dawców krwi.

Cała uroczystość miała szczególny charakter dla maturzystów, dla których w tym własnie dniu wybrzmiał ostatni szkolny dzwonek. Wyraz swojej wdzięczności abiturienci dali poprzez odśpiewanie „Wehikułu czasu”. Ten moment był wzruszający dla wszystkich.

W tej chwili naszym kolegom i koleżankom życzyć możemy braku stresu na maturze, bardzo dobrych wyników oraz powodzenia w dalszym życiu!