Autor: , Dodany: 10 listopada 2015, Kategoria: Bez kategorii

Wizyta studentki z Meksyku.

W dniach 19-23 10. 2015 przebywała w naszej szkole Meksykanka Anna. Przyjechała do Polski w ramach programu AIESEC – organizacji międzynarodowej wymiany studentów. Do szkoły trafiła w wyniku współpracy pomiędzy organizacją AIESEC a naszym liceum. Anna prowadziła zajęcia kulturowo-językowe dla uczniów z naszej szkoły. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i dotyczyły prezentacji, opowiadania, a także dyskusji z młodzieżą odnośnie zwyczajów, kultury i tradycji meksykańskich. Młodzież naszego liceum pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego brała udział w niecodziennych lekcjach, prowadzonych przez wyjątkowego gościa z dalekiego kraju. Uczniowie bardzo polubili i z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach Anny. Był też czas na wspólne zdjęcia i wymianę zainteresowań gdyż Meksykanka jest młodą studentką prawie rówieśniczką naszych uczniów. Zajęcia takie na pewno urozmaicają naukę języka obcego, a także poszerzają wiedzę uczniów o informacje kulturowe przekazywane przez rodowitą mieszkankę wnosząc świeżość i egzotykę do codziennego życia.
DSC_0014 DSC_0019 DSC_0022 DSC_0027