Autor: , Dodany: 4 listopada 2015, Kategoria: Bez kategorii

„ZŁOTY ABSOLWENT” za postawę patriotyczną.

Jak już wspominaliśmy, podczas jubileuszu 100-lecia szkoły zostały przyznane tytuły „Złotego Absolwenta” dla byłych uczniów naszej szkoły z lat ubiegłych. Jednym z uhonorowanych był Stanisław Janiszewski ps. „Dewajtis” , który maturę uzyskał na tajnych kompletach. Walczył w II Zgrupowaniu Partyzanckim AK „Ponurego” w oddziale ppor. „Robota”. Za działalność okupacyjną i zachowanie godnej postawy w dobie PRL odznaczony przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami.
Niestety Pan Stanisław Janiszewski, ze względu na zły stan zdrowia nie mógł przybyć na uroczystość i Dyrektor Wojciech Jasnos osobiście w domu uhonorowanego wręczył mu dyplom i medal „Złotego Absolwenta”.

dewajtis