Autor: , Dodany: 4 czerwca 2015, Kategoria: Bez kategorii

Kolejne spotkanie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego

W miniony czwartek, czyli 28 maja, uczniowie pierwszej i drugiej klasy humanistycznej mieli okazję wziąć udział w wykładzie dotyczącym wzajemnego przenikania i oddziaływania na odbiorcę kultury wysokiej i niskiej oraz jej związków z literaturą.

Spotkanie prowadziły studentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, których opiekunem była pani doktor Monika Bator. Pierwsza prezentacja dotyczyła plakatów filmowych studia Homework, druga natomiast różnych nawiązań do „Mona Lisy” oraz „Dziewczyny z perłą”. Trzecia prezentacja dotyczyła „Alicji w Krainie Czarów”, nawiązań do tego utworu oraz jego wpływu na życie ludzi. Uczniowie byli bardzo zadowoleni  z udziału w wykładzie. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie!