Autor: , Dodany: 28 kwietnia 2015, Kategoria: Bez kategorii

Pożegnanie absolwentów roku szkolnego 2014/2015

Dnia 24 kwietnia 2015 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, której myślą przewodnią były słowa:  „Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, na innym szlaku…” .

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 w auli szkolnej I LO od wprowadzenia pocztu sztandarowego. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Wojciech Jasnos. Podziękował rodzicom i nauczycielom za trud włożony w pracę i wychowanie oraz życzył maturzystom powodzenia na maturze i w dorosłym zyciu. Władze powiatowe reprezentował starosta pan Bogdan Soboń. On również życzył trzecioklasistom sukcesów na maturze i wręczył dyplomy uczniom reprezentującym szkołę w poczcie sztandarowym. 100% na egzaminie dojrzałości życzył również przedstawiciel Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach pan dr inż. Paweł Kossakowski oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Robert Serek.

Podziękowania dla dyrekcji i grona pedagogicznego w imieniu wszystkich tegorocznych maturzystów przekazała Złota Absolwentka i stypendystka Prezesa Rady Ministrów Aleksandra Piecuch. Dziękowała wszystkim za trud włożony w ich naukę i wychowanie oraz za wsparcie w chwilach zwątpienia.

Na uroczystości zaprezentowali się też młodsi koledzy , którzy na tę okoliczność przygotowali ciekawe scenki kabaretowe i piosenki. Na uwagę zasługuje również przygotowany przez nich krótki film oparty na wspomnieniach  z trzech lat pobytu w naszej szkole tegorocznych absolwentów.

Podczas spotkania dyrektor wręczył nagrody Złotego Absolwenta następującym uczniom:

1. Piecuch Aleksandra

2. Kowalik Dorota

3. Skawiński Adrian

4. Szemberg Aleksandra

5. Górecka Weronika

6. Nowak Judyta

7. Narożnicki Jakub

8. Nowak Justyna

9. Kamińska Aleksandra

10. Krzysztoporska Ewa

11. Saik Mikołaj

Rozdane zostały również nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, a także za udział w  konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Po uroczystości maturzyści spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami: panią Alicją Stańczyk (IIIA), panią Izą Jasnos (IIIB), panią Renatą Korabiewską (IIIC), panią Moniką Mączyńską (IIID) i panem Pawłem Fidosem (IIIE). Każdemu z uczniów zostały rozdane świadectwa ukończenia szkoły.

Uroczystość wzruszyła wszystkich, w niejednym oku zakręciła się łza i mamy nadzieję, że dzień ten zostanie w pamięci naszych starszych kolegów na długi czas.

Nie pozostaje nam już nic innego jak życzyć powodzenia na maturze.