Autor: , Dodany: 24 listopada 2014, Kategoria: Bez kategorii

Lekcje muzealne i spotkanie z aktorami Teatru Ochoty

Lekcje Muzealne
14.XI. 2014 klasy IId i IIIa uczestniczyły w lekcjach muzealnych organizowanych przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Tematyka zajęć była zgodna z podstawą programową i stanowiła uzupełnienie lekcji języka polskiego.
IId bawiąc uczyła się na lekcji ,,Muzyka zaklęta w obrazach” Uczniowie poznali tajemnice sposobów opisywania muzyki na obrazie. Sami na koniec mogli skomponować swoją muzykę do wybranego dzieła. Czas upłynął miło i twórczo. Po zakończeniu lekcji był czas na indywidualne podziwianie ,,Bitwy pod Grunwaldem” , obrazu ,,Mickiewicz wsparty na Judahu skale” czy dzieł Olgi Boznańskiej, Józefa Chełmońskiego.

Klasa III a poznawała różnorodność sztuki XX-lecia międzywojennego na lekcji „Galeria kontrastów 1918-39” Tegoroczni maturzyści zmierzyli się z abstrakcjonizmem, kubizmem, futuryzmem, konstruktywizmem, ekspresjonizmem w malarstwie polskim. Lekcja przebiegła nie tylko w miłej ale też i twórczej atmosferze. Na zakończenie odbył się mały qwiz. Lekcja została zapamiętana. Uczniowie spisali się na medal Później było już indywidualne oglądanie obrazów J. Malczewskiego, S.I. Witkiewicza, S. Wyspiańskiego, O. Boznańskiej, A. Gierymskiego.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani prof. Jolanta Duda ( pomysłodawczyni i organizator wyjazdu) prof. Elżbieta Leśniak i prof. Dorota Pałgan wychowawca kl. IId.

Spotkanie z aktorami Teatru Ochoty
,,Idiota” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i ze znakomitą rolą Agaty Buzek na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki do teatru. Skromna ,wręcz ascetyczna scenografia, dramatyczne losy bohaterów i znakomita obsada nie pozwoliły nam na chwile rezygnacji. Nikt nie miał wątpliwości, że jest we właściwym miejscu. Widowisko dostarczyło nam wielu emocji, byliśmy przecież blisko sceny i aktorów. Po spektaklu mieliśmy przyjemność spotkać się z twórcami. Był reżyser i aktorzy. Małe 30 minut przerodziło się w 90 minut. Rozmawialiśmy w miłej i przyjacielskiej atmosferze Aktorzy chętnie odpowiadali na nasze pytania, opowiadali o pracy nad spektaklem, nad swoimi rolami. Agata Buzek okazała się być bardzo skromną i sympatyczną osobą Mogliśmy porozmawiać z Joanną Osydą Erykiem Lubosem , Magdaleną Czerwińską i Markiem Kakareko. Sami aktorzy też byli ciekawi naszych odczuć po spektaklu, mogliśmy się podzielić z nimi swoimi wrażeniami. Na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcie. Było wspaniale i z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd.

_MG_0946_MG_0987DSC_0024DSC_0028