Autor: , Dodany: 7 maja 2014, Kategoria: Bez kategorii

PRZEZ TRUDY DO GWIAZD- Pożegnanie III klas

PRZEZ TRUDY DO GWIAZD (PER ASPERA AD ASTRA)- takie hasło towarzyszyło pożegnalnemu spotkaniu tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. W piątkowe popołudnie 25 kwietnia br. grono pedagogiczne, na czele z dyrektorem Wojciechem Jasnosem, któremu towarzyszył Bogdan Soboń – starosta konecki, żegnało maturzystów. Przed uroczystością wszyscy przemieścili się na boisko szkolne, by zapozować do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które poszerzy archiwalne zbiory I Liceum. Takie spotkania są już pewną tradycją, która jest doskonałą okazją do refleksji i podsumowań trzyletnich wysiłków młodych ludzi.

Podczas uroczystego, pożegnalnego spotkania padło wiele ciepłych słów, w których znalazły się również życzenia jak najlepszego zdania egzaminu dojrzałości i odnalezienia właściwej drogi w dorosłym życiu. Tuż po uroczystym wniesieniu sztandaru szkoły, jako pierwszy głos zabrał dyrektor I LO w Końskich. „Te trzy lata upłynęły niczym chwila. Niezwykle szybko z pierwszoklasistów przemieniliście się w ludzi dojrzałych. Przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, jestem pewien, że sprostacie temu wyzwaniu. My – wasi nauczyciele staramy się, aby nasza szkoła była kuźnią talentów, abyście kiedyś z zadowoleniem ją wspominali. Naszym celem było kształcić, kibicować waszym różnorodnym sukcesom, wspierać i mobilizować Was. Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie ktoś odpytuje, czy sprawdza stan wiedzy, to również miejsce gdzie rodzą się przyjaźnie, gdzie człowiek uczy się szacunku do innych. To jest miejsce, w którym wzmacnia się wiarę w siebie, kształtuje poczucie odpowiedzialności. Mam nadzieję, że właśnie z takim obrazem szkoły opuścicie te mury. Życzę wam, aby Wasze wybory okazały się słuszne, a wyzwania przed którymi staniecie dodawały Wam skrzydeł. Pamiętajcie, że o starej szkole nie wolno zapominać” – mówił Wojciech Jasnos – dyrektor I LO w Końskich. „Ta szkoła to kuźnia talentów, które mam nadzieję w przyszłości będą stanowiły o losach gminy, powiatu i kraju. Życzę Wam abyście zdali tą maturę jak najlepiej i dostali się na wymarzone kierunki studiów. Dziękuję wszystkim pedagogom i katechetom za wysiłek włożony w Wasze wykształcenie i wychowanie, pamiętając, że obydwie rzeczy są bardzo ważne” – podkreślał Bogdan Soboń – starosta konecki. „Słuchajcie, zdajcie tę maturę celująco, szybciutko i bez problemów. Życzymy Wam dużo szczęścia i sukcesów w waszym zaczynającym się dorosłym życiu” – mówił w imieniu Rady Rodziców – przewodniczący – Robert Serek. „Jesteście wyjątkowym rocznikiem, z którym nie chce się rozstawać. Życzę wam przede wszystkim, abyście w swoim dorosłym życiu zdali egzamin z człowieczeństwa” – podkreślał ks. Krzysztof Sieczka z parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich. „Dziękuję całemu gronu pedagogicznemu za trud i pracę z nami. Za każdy dzień w ciągu tych trzech lat nauki, wypełniony cierpliwością, ciepłem i oddaniem. Dziękuję Panie dyrektorze, że kierując naszą szkołą kierował Pan także nami. Dziękuję, że było nam dane poznać tak wspaniałych nauczycieli” – dziękowała, wyraźnie wzruszona w imieniu tegorocznych maturzystów – Weronika Chrabąszcz. W części artystycznej młodzi ludzie mogli obejrzeć i posłuchać popisów artystyczno – wokalnych swoich młodszych kolegów, gdzie szczególnie radośnie przyjęto, krótkie acz treściwe przedstawienie zatytułowane – „Poszczególne etapy rozwoju istoty szkolnej”.

Lista „ Złotych Absolwentów” I Liceum Ogólnokształcącego w roku szkolnym 2013/2014

1 Chrabąszcz Weronika

2 Śliwak Edyta