Autor: , Dodany: 28 kwietnia 2014, Kategoria: Bez kategorii

O postrzeganiu Polaków w epoce nowożytnej!

Bardzo sympatyczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu z dr. Szymonem Kazuskiem – wicedyrektorem Wydziału Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczniowie dowiedzieli się, jak Polaków postrzegali cudzoziemcy w epoce nowożytnej.
To już tradycja! Uczniowie wszystkich klas o profilu humanistycznym brali udział w wykładzie na temat „Jak postrzegali Polaków cudzoziemcy w epoce nowożytnej?”. Wygłosił go wicedyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach doktor Szymon Kazusek. – Wizyta historyka w naszej szkole to wynik długoletniej współpracy Ogólniaka z Instytutem Historii w Kielcach – informuje dyrektor Wojciech Jasnos. Zapoczątkowała ją nasza znakomita nauczycielka historii, spod opieki której wyszło wielu olimpijczyków, Barbara Wojciechowska. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykładem dotyczącym tak naprawdę naszej tożsamości narodowej oraz angażowali się w konkurs przygotowany przez naszego gościa – dodaje Barbara Wojciechowska. Najaktywniejsi i najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Warto dodać, że nasz Ogólniak to jedyna szkoła w powiecie koneckim, która podjęła, trwającą już długie lata współpracę z Instytutem Historii oraz Instytutem Pamięci Narodowej.