Autor: , Dodany: 11 marca 2014, Kategoria: Bez kategorii

Akcja „Stop Pijanym Kierowcom” w I LO

W dniu 6.03.2014 r. w I LO im. KEN w Końskich zorganizowano akcję „Stop Pijanym Kierowcom”, w której udział wzięli uczniowie klas drugich. Organizatorem był instruktor nauki jazdy mgr Piotr Deszczyński a goście to ratownicy medyczni: Stanisław Sorbian i Marcin Pytlos oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich-panowie: Paweł Wardzichowski, Krzysztof Gaca oraz Piotr Leśniak.
Pan Dyrektor Wojciech Jasnos przywitał zaproszonych gości jak również poinformował o celach spotkania, natomiast Piotr Deszczyński opowiedział o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz skutkach jazdy pod wpływem alkoholu.
Kolejnym punktem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pokaz ten przeprowadzili ratownicy, którzy wyjaśnili młodzieży jak należy postępować z osobą nieprzytomną. Zaprezentowali reanimację oraz udzielili cennych rad na temat zachowania się na miejscu wypadku. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu przeprowadzonego przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Końskich na temat wypadków drogowych w naszym powiecie. Zapoznali obecnych ze statystyką zdarzeń w Końskich i okolicach. Uczniowie obejrzeli filmy przedstawiające wypadki drogowe z naszego województwa.