Autor: , Dodany: 11 grudnia 2013, Kategoria: Bez kategorii

Nasza uczennica ze stypendium Prezesa Rady Ministrów.

We włoszczowskim Domu Kultury 27 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom z powiatów: włoszczowskiego, jędrzejowskiego oraz koneckiego.
Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty, stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowi, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych osiąga wyniki co najmniej dobre.
W roku szkolnym 2013/2014 stypendystami w powiecie koneckim zostało 8 osób, w tym uczennica naszej szkoły Weronika Chrabąszcz, która uczęszcza do klasy o profilu humanistycznym.