Spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie poświęcone Mieczysławowi Włodarczykowi

W dniu 14czerwca 2024 r. w ramach współpracy naszej szkoły z konecką biblioteką uczniowie klasy IIa uczestniczyli w spotkaniu z Panem Jarosławem Pązikiem, autorem książki „Do końca niezłomny. Mieczysław Włodarczyk ps. Dziadek, członek oddziału WiN sierż. Edwarda Szewczyka ps. Zawierucha”. Młodzież miała możliwość poznania losów bohatera, który nie chciał się zgodzić na sowiecki porządek w Polsce. W skupieniu słuchała o latach przeciwstawiania się nowej władzy i cierpieniach w więzieniach UB.W programie przewidziano też wspomnienia Grzegorza Włodarczyka o Ojcu i staraniach rodziny, aby ukazać prawdę o życiu koneckiego Żołnierza Niezłomnego.
Serdecznie dziękujemy za poruszające spotkanie.