Autor: , Dodany: 10 kwietnia 2024, Kategoria: Bez kategorii

Wizyta w laboratoriach Uniwersytetu Łódzkiego

5 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych w ramach Dnia Otwartego na Wydziale Chemii oraz Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie mogli doświadczyć pracy w laboratorium naukowym, zobaczyć barwne efekty reakcji zachodzących w roztworach wodnych, odkryć fascynujący mikroświat kryształów, zobaczyć na własne oczy jak działają drukarki oraz biodrukarki 3D, samodzielnie wykonać proste preparaty kosmetyczne oraz porozmawiać z nauczycielami akademickimi. Na Wydziale Biologii i Ochrony środowiska mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu osteologii kręgowców, charakterystyki i identyfikacji czaszek; oceny lekowrażliwości drobnoustrojów w pigułce; tworzenia mikroskopowego preparatu okrzemkowego. Nie zabrakło quizów z nagrodami. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych zarówno pod względem naukowym jak i rozrywkowym.