Autor: , Dodany: 6 marca 2024, Kategoria: Bez kategorii


Spotkanie z wolontariuszami

5 marca, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną, nasza szkoła miała ogromną przyjemność gościć fantastycznych wolontariuszy z Białorusi i Zimbabwe, działających na rzecz Fundacji Sempre a Frente (zawsze do przodu) z Lublina, której głównym założeniem jest wspieranie dzieci i młodzieży w zdobywaniu kluczowych kompetencji społecznych oraz procesu osiągania samodzielności.
Nasi uczniowie mieli okazję odbyć niesamowitą podróż kulturową po najważniejszych zakątkach, tradycjach oraz smakach tych krajów. Wolontariusze, Szymon z Białorusi i Vena z Zimbabwe, przekazywali młodzieży wiedzę kulturową, ale także dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami i uczuciami związanymi z podróżami między narodami, jak i życiem w swoich ojczystych krajach, pozostawiając uczniów z wieloma refleksjami.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, nawiązując interakcje w języku angielskim, wykonując zadania, a nawet rywalizując w interaktywnych quizach.
Wizyta dostarczyła nie tylko walorów edukacyjnych, ale przede wszystkim społecznych, opartych o niezwykle ważne we współczesnym świecie wartości, takie jak szacunek, tolerancja, przyjaźń i otwartość na różnorodność.
To był żywy, wspaniały, kolorowy dzień, który nie tylko dostarczył nam wszystkim dużej dawki wiedzy, ale poszerzył horyzonty oraz wzbogacił tak cenne umiejętności interakcji ponad podziałami.
Organizatorkami spotkań były: Marta Pawłowska, Renata Korabiewska, Paulina Wydra i Anna Kania z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie

Skip to content