Autor: , Dodany: 5 marca 2024, Kategoria: Bez kategorii

V Powiatowy Marsz – Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

W dniu 02 marca 2024 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Powiatowym Marszu – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniom towarzyszyli Dyrektor Szkoły Marlena Bernacka-Pluta oraz nauczyciele Piotr Ciszek, Piotr Deszczyński, Renata Gałązka-Skowron i Renata Jakubowska. Każdy powiatowy marsz w szczególny sposób upamiętnia kilka postaci ważnych dla regionu. W tym roku, w krótkim rysie historycznym przybliżone zostały postacie Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, Tadeusza Bartosiaka ps. „Tadeusz”, a później „Wilk” oraz Tadeusza Krajewskiego ps. „Grom”.
Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli marsz otrzymali pamiątkowe medale i certyfikaty.