Autor: , Dodany: 2 grudnia 2023, Kategoria: Bez kategorii

Dzień Kultur Europejskich

1 grudnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto kultur europejskich. Tego dnia aula I LO zamieniła się w gwarne, kolorowe, tętniące energią europejskie centrum. Znajdowały się tam stoiska z pysznym jedzeniem typowym dla danego kraju, pamiątkami, fotografiami czy symbolami narodowymi, z różnorodnymi europejskimi przebojami, tradycyjnymi strojami, a nawet pokazem tanecznym w tle.
Całe wydarzenie zostało zorganizowane według projektu innowacji pedagogicznej Pani Agnieszki Wąsali oraz nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego, przy wsparciu około 50 uczniów.
Tego dnia mogliśmy poznać bliżej kultury i symbole dziewięciu europejskich krajów: Niemiec, Grecji, Portugalii, Francji, Włoch, Ukrainy, Anglii, Hiszpanii i Polski.